25 Haziran 2013 Salı

Mobil Uygulama Tasarımları Geleceğin Mesleği Olacak

Mobil Uygulama, Uygulama Geliştirme, Android Uygulama, Mobil Tasarım, İOS Uygulama
Son yıllarda özellikle Mobil Uygulama alanlarında hızlı bir büyüme içerisine giren sektörde hem Mobil Uygulamalar hem de Mobil Tasarımlar giderek önem kazanmaya başladı.
Mobil Uygulama Tasarımı aslında bir Web Sayfası tasarlamak gibi bir şey. Ancak henüz tam olarak oturmuş bir standart olmamasından dolayı da oldukça zorlu ve bazen sıkıntılı bir durum olabiliyor.

Pazarda hali hazırda sektörü domine eden Android İşletim Sistemi, İOS İşletim Sistemi, BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi ve Windows Phone 8 İşletim Sistemi dışında yavaş yavaş şekillenmeye başlayan Firefox Mobil İşletim Sistemi, Tizen Mobil İşletim Sistemi gibi işletim sistemleri yoğun bir şekilde Uygulama Desteği isteyen işletim sistemleri olarak ön plana çıkıyor.

İOS ve Android için yoğun bir Uygulama Geliştirme ekibi mevcut ve pazardaki en fazla uygulama da bu iki sisteme ait. Ancak büyümeye başlayan BlackBerry ve Windows İşletim Sistemleri için de büyük bir uygulama desteği gerekiyor. Bu durumda bu pazarın halen ne kadar büyük ve kazanca açık bir sektör olduğunu göstermiş oluyor.

Sizde eğer ilerleyen süreçte iyi bir meslek sahibi olma arzusu içerisinde iseniz, uygulama geliştirme, görsel tasarım ve kodlama alanlarında kendimi geliştirebilirim diyorsanız o zaman size önerim Mobil Uygulama alanında kendinizi geliştirmeye başlamanızdan yanadır.

Şimdiden henüz işin başında olan bu sektöre adım atmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

 

Hiç yorum yok: